Ekonomi

PTT Ücretsiz Maske Dağıtımına Başlıyor

PTT Ücretsiz maske dağıtımı için gerekli işlemleri başlattı. epttavm.com üzerinden ücretsiz olarak maske dağıtımına başlanılacak. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) , Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma bakanlığının ortak aldığı karar ile 20-65 yaş aralığındaki vatandaşa ücretsiz maske temini sağlanacak. Koronavirüs’ün hızla yayıldığı nisan ayında devlet gerekli önlemleri almaya devam ediyor. 65 yaş atı sokağa çıkma yasağının ardından 20 yaş altı da sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Sokağa çıkacak orta yaş kesim için ise maske kullanımı zorunlu hale getiriliyor.

pttavm ücretsiz maske

Koronavirüs ile Mücadeleye Devam

Koronavirüs ile mücadele kapsamında PTT ve bakanlıklar arasında alınan ortak karar sonrasında PTT’nin online satış sitesi olan epttavm üzerinden ücretsiz olarak maske satışı başladı. 20 yaş 65 yaş aralığında olan herkes maske.epttavm.com adresine giriş yapıp bilgilerini doldurarak 5 adet cerrahi maske siparişini ücretsiz olarak verebilecek.

5 nisan koronavirüs vakaları

5 Nisan itibari ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter hesabında paylaştığı son verilere göre vaka sayısında ciddi artış gözlemlendi. Vaka sayısı bugün itibari ile 3.135 kişi artış gösterdi. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 574’e yükseldi. Toplam koronavirüs vakası 5 nisan itibari ile Türkiye’de 27.069’a yükseldi. Taburcu edilenlerin sayısı ise 1.042’ye yükseldi. Jandarma ekipleri belirlenen illeri karantinaya aldı ve görevlerine devam etmekte.  Polis ise şehir içlerinde araçları çevirerek seyahat kurallarını denetliyor ve maske kullanmayan vatandaşları uyarıyor.

PTT Ücretsiz Maske Sistemini Başlattı

epttavm.com internet sitesi üzerinden formu doldurarak kişi başına 5 adet 3 katlı cerrahi maske alabiliyorsunuz. Aile bireylerinize de almak isterseniz formda istenilen bilgileri vererek onlara da almanız mümkün. Hakkaniyetsiz alım için sistemde sizden TC Kimlik numarası, doğum tarihi, ad soyad, cep telefon numarası, e-posta adresi, il, ilçe ve açık adres isteniyor. 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı kişiler sokağa çıkma yasağına dahil olduğu için sistemde 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişiler sipariş veremeyecek ve maske alamayacak.

Ek Bilgi Olarak: Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Selçuk yaptığı açıklamada kampanya dahilinde toplanan paranın 1 milyar TL’yi geçtiğini, ücretsiz maske ve kolonya dağıtımına en kısa süre içerisinde başlanacağını belirtti. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu