Ekonomi

Meyve ve Sebze Fiyatları Dudak Uçuklatıyor

Meyve ve sebze fiyatları son zamanların en pahalı fiyatları olarak vatandaşı huzursuz ediyor. Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz şu günlerde zorunlu olarak markete veya pazara gitmek zorunda kalıyoruz. Ne yazık ki marketlerdeki satış fiyatları haldeki satış fiyatlarının neredeyse iki katına gelmiş durumda. İşte meyve ve sebzelerin son fiyatı haberimizde…

Meyve ve Sebze Fiyatları Neden Pahalandı ?

İşin aslı şu günlerde her şey koronavirüs yüzünden bu halde diyebiliriz. Suçlu aramaya da gerek yok suç atmaya da gerek yok. Fiyatların yükselmesi şüphesiz ki bu sene uygulanan karantina süreçleri, tarım ile ilgili protokoller ve mahsüllerin geç ekilmesi gibi birçok neden sayılabilir. Çiftçinin bu tarz sorunları vatandaşa yansıyor ve fiyatlar bugün gördüğünüz seviyelere geliyor.

Ürünleri pazardan mı almak mantıklı yoksa marketten mi sorusunun bir cevabı yok. Pazarlardaki ciddi yoğunluk koronavirüs bulaşma riskini en üst düzeye çıkarıyor fakat fiyatları marketlere göre neredeyse %50 daha uygun. Marketlerde de pazarlara göre fiyatlar %50 daha fazla fakat yoğunluk yok ve virüs bulaşma riski minimumda. Burada tercih vatandaşa kalıyor. Vatandaş ya kendisini en üst düzeyde koruyarak pazara gitme riskini alacak ya da gönül rahatlığıyla marketlerden alışverişini yapacak.

Ankara Toptancı Hali Sebze ve Meyve Fiyatları

Toptancı halinden kiloyla ürün almak kanunen yasak. Buralardan kilo ile ürün alımı yapılamıyor fakat çuval ve kasa ile alım gerçekleştirilebiliyor. Tüm vatandaşlar toptancı hallerinden çuval ve sandık ile meyve ve sebze alımı yapabilir. Aşağıdaki liste Ankara toptancı hali fiyat listesi olup Ankara içi pazarlarda bu fiyatların %50 yukarısı marketlerde ise 2 katına yakın fiyatlardan satış yapılmaktadır.

ankara hal fiyatları

toptancı fiyatları meyve sebze

toptancı fiyatları2

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu