Ekonomi

Manavgat’ta tanesi 1 kilogramı geçen portakallar şaşırtıyor

Manavgat’ta yetişen, tanesi 700 gram ile 1.200 gram ortasında değişen portakallar, Osman Erdoğan tarafından 3-4 liradan satılıyor.

Babasından kalan 7 dönüm portakal bahçesi olduğunu söyleyen Erdoğan, hiçbir ilaç ve kimyasal kullanmadan üretim yaptığını belirtiyor.

“PORTAKALIN KİLOSU 50 KURUŞTAN 4 LİRAYA KADAR ÇIKTI”

Geçtiğimiz yıllarda portakalın 50 kuruşa satıldığını belirten Osman Erdoğan, “Portakal bu yıl kısmında 4 liraya kadar alıcı buldu. Portakal üreticisinin birinci sefer yüzü güldü. Ben portakallarıma katiyetle ilaç ve kimyasal çeşidi şeyler kullanmıyorum. Bu yıl su dışında 1 sefer zararlılara karşı ilaçlama yaptım. Büsbütün doğaldır.” dedi.

“PORTAKALLAR HEM İRİ HEM DE TATLI”

Manavgat Taşağıl Mahallesi İşkirler Mevki’inde bulunan Osman Erdoğan’a ilişkin portakal bahçesindeki portakallar, büyüklükleriyle görenleri hayrete düşürüyor. Yetiştirdiği portakalları Manavgat’ta Hasan Fehmi Boztepe Caddesi üzerinde bir arkadaşının iş yerinin önünde satışa sunan Osman Erdoğan, portakallarının iri olmasının yanında tatlı da olduğunu ve getirdiği portakalların kısa müddette tükendiğini söyledi.

KİLOGRAMI 3-4 LİRADAN TEZGAHTA YERİNİ ALAN PORTAKAL YOK SATIYOR

Taşağıl portakalının en yeterli portakal olduğuna dikkat çeken Erdoğan, Finike Portakalına da meydan okudu. Erdoğan, “Bunu rekabet yahut öbür maksatla söylemiyorum. Aslında en yeterli portakal Taşağıl’da yetişmektedir. Gerek büyüklüğü gerekse tadıyla Taşağıl portakalı 1 numaradır. Benim bahçemdeki portakallar 700 gram ile 1.200 gram ortasında değişiyor. Pazarda ve manav tezgahında 7-8 liraya satılırken ben 3.5-4 lira ortasında satıyorum.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu