Ekonomi

Hibe dayanağı ödemeleri başladı mı? Esnafa 3-5 bin TL hibe dayanağı sorgulama ekranı 2021

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan’ın, geçtiğimiz günlerde müjdelediği hibe dayanağı kapsamında, koronavirüs nedeniyle ticari faaliyetlerinde aksama yaşayan 1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara yaklaşık 4 milyar 622 milyon liralık takviye yapılacak.

25 Mayıs tarihinde başlayan hibe dayanağı müracaatları 23 Haziran tarihine kadar devam edecek. 3000 ve 5000 TL esnaf hibe dayanağı başvurusu yapan vatandaşlar ise dayanakların ödeneceği tarihi merak ediyor.

Pekala esnaf hibe takviyesi ödemeleri başladı mı, ne vakit ödenecek? İşte Esnafa 3-5 bin TL hibe takviyesi sorgulama ekranı 2021…

ESNAF HİBE TAKVİYESİ ÖDEMELERİ BAŞLADI MI, NE VAKİT VERİLECEK?

Koronavirüs nedeniyle ticari faaliyetlerinde aksama yaşayan esnaf ve sanatkarlara verilecek takviye müracaatlarının sona ermesiyle ödeme tarihleri de aşikâr oldu.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, dün Twitter hesabından kelam konusu takviye paketinin ne vakit yatırılacağına dair açıklama yaptı.

Bakan Muş, yaptığı açıklamada, “3 bin lira ve 5 bin lira hibe takviyesi ödemesi, müracaat sıralaması dikkate alınmak suretiyle yarından itibaren esnafımızın Bakanlığımıza bildirdiği banka hesaplarına yatırılmaya başlanacaktır. İyi olsun.” tabirlerini kullandı.

Bakan Muş’un açıklamasına nazaran, esnafa 3 bin ve 5 bin TL hibe takviyesi ödemeleri bugün başlıyor.

Hibe dayanağı sorgulamak isteyen vatandaşlar yardım ile ilgili tüm süreçleri https://www.turkiye.gov.tr/ e-Devlet üzerinden tamamlayabilir.

E-DEVLET 3000-5000 TL ESNAFA HİBE TAKVİYESİ SORGULAMA EKRANI 2021

E-DEVLET 3000-5000 TL ESNAFA HİBE TAKVİYESİ BAŞVURUSU

Müracaat evresinde sistemde yoğunluktan ötürü rastgele bir sorun yaşanmaması için müracaatlar vatandaşların T.C. kimlik numaralarına nazaran belirtilen günlerde kabul edilecek.

Online müracaatta yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime mani olmasını önlemek için, TC Kimlik Numarasının son hanesine nazaran aşağıdaki üzere müracaat alınacaktır;

0 olan vatandaşlar 25 Mayıs 2021 Salı günü,

2 olan vatandaşlar 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü,

4 olan vatandaşlar 27 Mayıs 2021 Perşembe günü,

6 olan vatandaşlar 28 Mayıs 2021 Cuma günü,

8 olan vatandaşlar 29 Mayıs 2021 Cumartesi günü,

30 Mayıs – 23 Haziran 2021 tarihleri ortasında tüm vatandaşlar başvurabilecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu