Ekonomi

Emeklilere Bayram ikramiyeleri müjdesi

Emeklilere bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak?

Geçtiğimiz haftalarda çalışma ve sosyal hizmetler bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Ramazan ayında emeklilere bayram ikramiyeleri dağıtılacağı müjdesini vermişti. Bu açıklama sonrasında bu paraların ne kadar olacağı ve ne zaman yatırılacağı sorusu emeklilerin kafasında soru işareti oluşturdu. Sonunda bakandan beklenen açıklama geldi. İşte haberin detayları…

Emeklilere bayram ikramiyeleri ne zaman ne kadar yatırılacak, bayram öncesi mi verilecek ve bu yıl bu para verilecek mi sorusuna bakandan açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 12 milyon emeklinin ikramiyelerini 7-11 nisan tarih aralığında ödenmesi planlandığını açıkladı.

emeklilere bayram ikramiyesi verilecek

24 Nisan’da başlayan Ramazan Ayının ikramiyeleri 12 milyon emekliye 7-11 nisan tarihleri arasında yatırılacak. Yapılan açıklamada emekliler arasında SSK’lı olanlar 7-8-9-10 nisan tarihlerinde ödemelerini banka hesaplarından çekebilecekler. Bağ-Kur ve Emekli sandığına kayıtlı emekliler ise 11 Nisan’da paralarını bankalardan çekebilecekler.

İkramiye Ödemeleri SGK ve Bağkurlular için Farklı Günlerde

Bakan yaptığı açıklamada koronavirüs tedbirini de hatırlatarak kurallara uyulması gerektiğini hatırlattı. 4a SSK kapsamında olan emekliler tahsis numarasının son rakamına göre;

17, 18, 19 olanlar için 7 Nisan, 20, 21, 22 olanlar için 8 Nisan, 23, 24 olanlar için 9 Nisan, 25, 26 olanlar için 10 Nisan’da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödenecek.” dedi.

Koronavirüs’ün en çok 65 yaş ve üzeri yaşlılarımızı etkilediğini yeniden belirten bakan Selçuk şu açıklamalar ile konuşmasını tamamladı. ” Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tedbirler kapsamında, kamu bankaları 76 yaş üstü yaşlılarımızın aylıklarını evinde ödüyor. Ayrıca emekli aylığını PTT’den alan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da istekleri halinde, ikramiyeleri SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerine teslim ediliyor.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu