Ekonomi

Bodrum’da konuta talep yüzde 34, fiyatlar da yüzde 30 arttı

Dünyayı tesiri altına alan koronavirüs her kesimde tesirini gösterdi. Vatandaşın sakinliğe, denize ve ormana olan muhtaçlığı da konut tercihlerini etkiledi.

EGE’YE ULAŞIM KOLAYLAŞINCA

İstanbul-Bursa-İzmir-otoyolu ile 3.5 saatte İzmir’e ulaşılması, İstanbul-İzmir-Çanakkale köprü ilişkisi, İzmir-Aliağa-Çandarlı otoyolu projesi üzere projelerle İstanbul’dan ulaşımın daha kolay ve süratli hale geldiği Ege Bölgesi’nde konut projelerine olan ilgi daha da arttı.

Ulaşım avantajlarının yanında pandemi süreciyle birlikte vatandaşın değişen mesken beklentisi, beraberinde yazlık ve kışlık olarak kullanılabilecek müstakil projeleri de tercih etmesine neden oldu. Muğla ilinin Bodrum ilçesinde de konut satışlarının rekor üstüne rekor kırdı.

“ARTAN TALEP KONUT FİYATLARINI DA YÜZDE 30 YÜKSELTTİ”

Bölgede faaliyet gösteren bir mimarlık kuruluşunun İdare Heyeti Lideri Yüksek Mimar Mustafa Fatih Demir, “Bodrum’da 2020 yılının birinci 8 ayında bir evvelki yılın tıpkı periyoduna nazaran konut satışları yüzde 34,33 oranında arttı. Talebe oranla arzın yetersiz kalmasından ötürü da Bodrum’da konut fiyatları yüzde 30 oranında arttı.” sözlerini kullandı.

ZİYARETÇİLER MAVİ VE YEŞİL HASRETİNİ GİDERMEK İSTİYOR

Demir, ziyaretçilerin maviye, yeşile ve güçlü toplumsal alanlara karşı bir hasret içerisinde olduğunu söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu