Ekonomi

Altın fiyatındaki düşüş Van’daki kuyumcuları doldurdu

Altın fiyatlarının düşmesinin akabinde kuyumcularda yoğunluk yaşanması ile ilgili açıklamada bulunan Van Kuyumcular Derneği Lideri Mehmet Yıldırımoğlu, koronavirüs pandemisinin her bölümde olduğu üzere kuyumculuk dalını de olumsuz etkilediğini tabir etti.

Koronavirüs nedeniyle düğünlerin, toplantıların iptal edildiğini lisana getiren Yıldırımoğlu, “Tüm aksiliklere karşın altın tekrar de yatırımcısının yüzünü her vakit güldürüyor. Armağanlarımız daima altın üzerine olduğu için beşerler altına yatırım yapıyor.” dedi.

“ALTIN, YATIRIMCISININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK”

Son günlerde altın fiyatlarındaki düşüşten kaynaklı bir yoğunluğun yaşandığına dikkat çeken Yıldırımoğlu, altın için “2021 yılında da yatırımcısının yüzünü güldürecek. Beşerler huzursuz olmasın.” diye konuştu.

Dünya iktisadının altın üzerine ayarlandığını da kelamlarına ekleyen Yıldırımoğlu, “Önümüzdeki yıl korona virüs tesirini azalttığında düğünler artacak ve hasebiyle altına olan talep de artacak. Zira düğün olduğu vakit sirkülasyon da olacak. Şimdiden kuyumcu arkadaşlarımız o günün hazırlığını yapıyor. İnşallah işler âlâ olacak.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu