Dünya

Türkiye Yardım Etti Amerika Yine PKK’ya Yardım Gönderdi

Amerika Türkiye’den gelen yardımlara rağmen hala PKK’ya destek çıkmaya devam ediyor. Türkiye’nin daha kendi vatandaşlarının tamamına dağıtmadığı tıbbi yardım paketlerini Amerika’ya yardım olarak göndermesi büyük tepki toplamıştı. 2 Uçak dolusu giden tıbbi yardım Amerika’ya ulaştı. Amerika aynı  gün terör örgütü PKK’ya destek göndererek eylemlerini destekledi.

Amerika Bir  Kez Daha Sırtımızdan Vurdu

Dünya‘nın koronavirüs merkezi haline gelen Amerika’da ölü sayısı 600.000’i geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla herkese ücretsiz maske dağıtımı yapılacağı açıklanmıştı. Türkiye’deki 40 milyon kişiye açıklama yapıldığından bugüne maske ulaşmadı fakat Amerika’ya 2 uçak dolusu sağlık yardım paketi gönderildi. Yardım paketlerini alan Amerika aynı gün Terör Örgütü PKK’ya yardım paketleri gönderdi. Maske’den koruyucu tuluma kadar her şeyin olduğu paketlerin neden Amerika’ya gönderilip de Türk vatandaşlara dağıtılmadığı hala açıklanmadı.

Amerika Birleşik Devletleri ordusunun Irak-Suriye Özel Operasyonlar Ortak Görev Gücü resmi Twitter hesabından, PKK’ya sağlık malzemeleri gönderdiklerini paylaştı. Gönderilen yardım malzemelerinin içeriğinde dezenfekte mendilleri, maske ve eldivenler, sabunluklar, portatif lavabo olarak belirtildi. Miktarlar ise belirtilmedi. Teslimat PKK kontrolünde olan Haseke iline bağlı EŞ Şeddadi bölgesine teslim edildi.

amerika şaşırtmadı

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu