Dünya

Trump’tan oy savı: Demokratlar avantajımızı ortadan kaldırmak için çalışıyor

ABD Lideri Donald Trump, ABD’de dün yapılan ve sonuçları şimdi netleşmeyen 59. başkanlık seçimlerine ait Twitter hesabından değerlendirmelerde bulundu.

En kritik eyaletlerden Pennsylvania, Wisconsin ve Michigan’da Biden için kullanılan oyların ortaya çıktığını savunan Trump, “Bu, ülkemiz için çok makus.” sözünü kullandı.

Trump, “Onlar (Demokratlar),Pennsylvania’da 500 bin oy avantajımızı ortadan kaldırmak için çalışıyor. Michigan ve başka eyaletlerde de bunu yapmaya çalışıyorlar.” görüşünü paylaştı.

Pennsylvania’da postayla kullanılan oyların çoğunluğunun hala sayılmamış olmasına da reaksiyon gösteren Trump, “Pennsylvania’da büyük bir zafer kazanıyoruz. Lakin Pennsylvania Eyalet Sekreteri az evvel milyonlarca sayılmamış oy olduğunu duyurdu.” sözünü kullandı.

Öte yandan toplumsal medya platformu Twitter’ın, Trump’ın bugün yaptığı toplam 7 paylaşımın 3’üne “Bu tweette paylaşılan içeriklerin bir kısmı yahut tümü tartışmalıdır ve bir seçime ya da öteki bir toplumsal sürece katılma konusunda yanlış yönlendiriyor olabilir.” etiketini eklemesi dikkati çekti.

ABD’de sayım devam ediyor: Biden’in delege sayısı 264 oldu, Trump’tan itiraz geldi

Biden: Sayım bittikten sonra kazanan biz olacağız

Kaynak: AA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu