DünyaYemek

Suşi Şakası Pahalıya Patlıyor

Polis, Şubat ayında başlayan ve Japonya’da giderek artan sağlıksız suşi şakaları nedeniyle üç kişiyi tutukladı. Bazı restoranlar önlem alırken, bazıları da dönen bir taşıma bandında servis edilen suşileri yalama, yere düşürme, bardaklara sigara izmaritleri atma gibi faaliyetler nedeniyle kapanıyor.
Kültürel saflığın katı bir şekilde uygulandığı Japonya’da, Şubat ayında başlayan ve giderek tırmanan “suşi terörü” şakaları, restoran sektörünü krizin eşiğine getirdi.

BAZI RESTORANLAR KAPATILDI
İnsanların self-servis suşi restoranlarında tabakta servis edilen suşiyi yalaması ve diğerlerinin zencefil turşusu kavanozuna sigara izmaritleri atması gibi şakaların videoları sosyal medyada viral oldu. Bu tür videoların artan sayısı, restoranları önlem almaya sevk etti ve bazı pikap donanımlı self servis suşi restoranları kapatma kararı aldıklarını duyurdu.
Restoran zinciriKura Sushi, dün Aichi Bölge Polisinin restoranlarında şakalara katılan üç kişiyi tutukladığını belirten bir basın açıklaması yaptı. Yetkililer, müşteri güven hizmetlerini baltalayan eylemlerin suç olduğunu vurguladılar.

adet dönen suşi restoranında suşi ürünleri dönen bir konveyör bant üzerinde sunulmakta ve konveyör bandına yakın masalarda oturan müşteriler self servis bir süreçte dönen suşiden istediklerini alabilmektedir.

BAŞKA BİR HİZMET MODUNA GEÇER Öte yandan restoran zinciri
Sushi Choushimaru, 3 Mart’ta yaptığı açıklamada, 26 Nisan’dan itibaren “self-servis döner sokak” hizmetini tamamen durduracağını ve farklı bir suşi sipariş yöntemine geçeceğini bildirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu