DünyaOyunlarSporTeknoloji

Oyuncuların Kabiliyeti Ölçülecek

Electronic Arts, oyuncuların kabiliyetini ölçecek ve onlara gore hususi ayarlar meydana getirecek sistemin patentini aldı.

Electronic Arts, oyuncuların kabiliyetini ölçecek ve onlara gore hususi ayarlar meydana getirecek sistemin patentini aldı. Sistem, sıçan ayarlarından kullanıcı arayüzüne kadar ayarlar yapmayı öngörüyor.
Oyun dünyasının dev adı Electronic Arts, oyunu iyi yada fena oynadığınızı anlayabilecek ve ona gore kontrolleri düzenleyebilecek bir sistemin patentini aldı. Tabii bu sistem yalnızca bir patent olduğu için oyunlara entegre edilip edilmeyeceği kati olarak bilinmiyor.

EA, bugün resmen onaylanan patenti için başvuruyu aslına bakarsak 2020 yılının sonlarına doğru yapmıştı. Peki, öngörülen sistem oyunculara ne mevzularda destek olmayı planlıyor? Gelin, hızla gelişen değişen teknolojinin detaylarına bakalım.
EA’in yeni teknolojisi, oyuncuların oyun sırasında sundukları girdileri (hangi tuşlara/butonlara bastığını) takip edecek ve kullanıcının beceri seviyesini belirlemeye çalışacak. Daha daha sonra kullanıcının oyunu daha huzurlu oynamasını sağlamak için test ayarlarında muhtelif değişimler meydana getirecek.

Patentte bulunan görsellerdeki bilgilere gore bu ayarlamalar, sıçan/kontrolcü hassasiyetinden kullanıcı arayüzüne kadar ulaşabilecek. EA’in patentini almış olduğu hızla gelişen değişen teknolojinin öteki geliştiriciler tarafınca kullanılıp kullanılmayacağı da hemen hemen bilinmiyor. EA, patentini almış olduğu muhtelif teknolojilerin kimilerini ücretsiz bir şekilde geliştiricilere sunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu