Dünya

Netanyahu, Gazze’ye taarruzların devam edeceğini söyledi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “daha bitmedi” diyerek abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik akınları sürdüreceklerini söyledi.

Koltuğunu kaybetmemek için bölgeyi ateşe attığı belirtilen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yayınladığı manzaralı bildiride, tansiyonu tırmandıracak açıklamalarda bulundu.

“HENÜZ BİTMEDİ, HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”

Filistinli direniş örgütü Hamas’ın üst seviye isimlerine her yerde ulaşabileceklerini savunan Netanyahu, “Henüz bitmedi. Kentlerimizin ve vatandaşlarımızın güvenliğini tekrar sağlamak için her şeyi yapacağız.” dedi.

Gazze Şeridi’ndeki direniş kümeleri, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa ve Pir Cerrah Mahallesi’nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü lokal saatle 18.00’e kadar mühlet tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Pir Cerrah’tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş kümeleri İsrail’e çok sayıda roket fırlatmıştı.

127 FİLİSTİNLİ ŞEHİT OLDU

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne yönelik “Surların Muhafızı” ismiyle askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.

Gazze’deki Sıhhat Bakanlığı bilgilerine nazaran, 10 Mayıs’tan bu yana İsrail’in Gazze akınlarında 31’i çocuk, 20’si bayan olmak üzere 127 Filistinli şehit oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu