Dünya

NASA projesinde olan bir bayan, geçmişte yunus balığı ile cinsellik yaşadığını söyledi

1960’ların başında NASA’nın maddi olarak desteklediği çalışmada yunuslar üzerinde çalışma yapan bir araştırmacının herkesi şaşırtan bir gerçeği ortaya çıktı.

Margaret Howe Lovatt isimli bilim bayanı, yunusları araştırmaya başladı. Araştırmanın emeli, yunusların beyin büyüklüklerini ölçerek, kendileri ortalarında nasıl irtibat kurduklarını tespit etmekti. Karayip adası St Thomas’ta yunusları incelemeye başlayan bilim insanları, birçok bilgi elde etti.

YUNUS BALIĞI İLE CİNSEL İLGİYE GİRDİĞİNİ İTİRAF ETTİ

Peter, Pamela ve Sissy isminde üç yunusun hareketlerini inceleyen bilim insanları, araştırmada hayli ileri gitti. Lakin araştırmaya damga vuran, araştırmacılardan Margaret Howe Lovatt’ın yunuslardan biriyle cinsel münasebete girmesi oldu. Margaret Howe Lovatt isimli bayan, BBC’ye verdiği röportajda yunus balıklarından Peter’le cinsel ilgiye girdiğini itiraf etti.

“MÜSAADE ETTİM”

Yunus balığıyla ortalarında çok farklı bir bağ oluştuğunu ve bu bağın giderek yunus balığı cephesinde aşka dönüştüğünü söyleyen Lovatt, “Peter kendisini bacaklarıma, ellerime ve ayaklarıma cinsel bir biçimde sürtüyordu. Ben de bunun olmasına müsaade verdim” sözlerini kullandı.

BİRTAKIM BİLİM İNSANLARI GERÇEK KİMİLERİ İSE YANLIŞ BULDU

Lovatt ve Peter’in aşkı, NASA’nın programı sonlandırmasıyla birlikte sona erdi. NASA, yunuslarla ilgili araştırmaların rapor haline getirilmesi içine gruplarda değişikliğe gitti ve bu sayede ikilinin aşkı son bulmuş oldu.

Bilim insanları ise kelam konusu olayla ilgili ikiye bölündü. Birtakım bilim insanları bunun etik dışı olduğunu savunurken, birtakım bilim insanları ise araştırma için gerekli olabileceği görüşünde birleşti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu