Dünya

Moskova’da COVID-19 önlemleri geri geldi

Rusya’nın başşehri Moskova’da kimi koronavirüs önlemleri yine getirildi. Moskova Belediye Lideri Sergey Sobyanin, kentteki salgın durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kentte COVID-19 hadiselerinin arttığını belirten Sobyanin, “Gelecek haftalarda salgın durumu berbatlaşabilir.” dedi.

Kentte COVID-19’a karşı önlemlerin sertleştirilmesi istikametinde karar aldıklarına dikkati çeken Sobyanin, saat 23.00-06.00 ortasında cümbüş yerleri, restoran, bar ve kafelerin faaliyetlerinin yasaklandığını ve bunun yemek siparişlerinde kurye hizmetini veren işletmeler için geçerli olmadığını belirtti.

Kentteki üniversite ve yüksekokullarda uzaktan eğitim uygulamasına geçildiğini aktaran Sobyanin, spor etkinliklerinin müsaade alınması halinde yapılabileceğini vurguladı.

Sobyanin, kültür etkinliklerinin de süreksiz müddetliğine yasaklandığını kaydederek “Tiyatro, sinema ve konser salonlarında doluluk oranının yüzde 25’i geçmemesi gerekiyor.” halinde konuştu.

Çocuk kamplarının faaliyetleri ve alışveriş merkezlerinde çocuklar için cümbüş programlarının da yasaklandığını tabir eden Sobyanin, alınan önlemlerin 15 Ocak 2021’e kadar uygulanacağını aktardı.

Kaynak: AA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu