DünyaMagazinModaTelevizyon Programları

Kim Kardashian’dan boykot…

Amerikalı yıldız Kim Kardashian sosyal medya boykotuna katıldı...

Amerikalı yıldız Kim Kardashian West propaganda, nefret ve yanlış bilginin önlenmesi adına başlatılan sosyal medya boykotuna katıldı. İnstagram’da 188 milyon Facebook’ta da 30 milyon takipçisi bulunan ünlü yıldız sosyal medya hesaplarını 24 saatliğine durdurma kararı aldı. Boykotu şu sözlerle irdeledi:

“Sosyal medyada paylaşılan yanlış bilgilerin seçimlerde önemli bir etkisi var ve demokrasimizi sekteye uğratıyor. Bu platformlar, Amerika’yı bölmek isteyen grupların nefret, propaganda ve yanlış bilgilerini yaymasına izin vermeye devam ederken oturup sessiz kalamam.”

Ünlüler stophateforprofit boykotuna destek verdi

Diğer ünlüler de destek verdi.

Bir grup sivil toplum kuruluşu tarafından başlatılan #stophateforprofit (Kar için nefreti durdur) boykotu İnstagram başta olmak üzere birçok sosyal platformda ünlülerin oda noktası oldu. Aralarında Leonardo DiCaprio, Sacha Baron Cohen, Jennifer Lawrence ve Katy Perry’nin de bulunduğu ünlüler, hesaplarını 24 saatliğine durdurma kararı aldı. Ünlü şarkıcı Katy Perry İnstagram’da “Bu platformlar, nefret dolu yanlış bilgiler yayan gruplar ve paylaşımlara göz yumarken boş boş oturamam” ifadelerinde bulundu.

Kim Kardashian kimdir

Kim Kardashian kimdir?

Kimberly Noel “Kim” Kardashian 1980’de Los Angeles’ta dünyaya gelmiştir. Ünlü bir aile olan Kardashian ailesine mensup olan Kim, daha çok sosyal hayatı ve gösterişli yaşantısı ile tanınmaktadır. Birçok dergide kapak fotoğrafında yer almış, birçok kozmetik markasına öncülük etmiş ve programlarda juri üyeliği yapmıştır.  “Keeping Up with the Kardashians” adlı programdaki rolüyle tanınmakta olup 2014’te Kanye West ile evlenmiştir. Bu evlilikten 4 tane çocuğu vardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu