Dünya

Hastalık X Çıktı – DSÖ Harekete Geçti.

DSÖ’nün ” HASTALIK X ” adını verdiği virüs Etiyopya’yı vurdu. Vuhan’da ortaya çıkan Corona Virüsü tüm dünyaya yayılmaya devam ederken yeni korkutucu bir virüs daha ortaya çıktı. Etiyopya’da ortaya çıkan bir virüs insanların gözlerini kana buluyor ve gözleri kanatarak öldürüyor. 

Koronavirüs tehlikesini salgın olarak saymayan DSÖ bu virüsle beraber harekete geçti!

Dünyanın her yerinde görülmeye başlayan corona virüsü Almaya’da da 117 kişiye bulaştı. Hala corona virüsünü salgın olarak görmeyen Dünya Sağlık Örgütü Etiyopya’da gizemli bir şekilde ortaya çıkan, insanların gözlerini kanatarak öldüren hastalık sonrasında alarm verdi.

Etiyopya’da köylüler birer birer hayata gözlerini kaparken, hükumet gerekli araştırma ve çalışmaları yapmasına rağmen sonuç bulmuyor. İşte son dakika haberinin ayrıntıları…

HASTALIK X için Tedaviler işe yaramıyor !

Tüm dünyada görülen Corona virüsü daha çok yaşlılar ve orta yaşlı insanları etkiliyor. “Çocukların bağışıklık sistemi güçlü olduğu için fazla etkilenmiyorlar” şeklinde belirtilen açıklama sonrasında İran’da peş peşe ölen çocuklar gündeme damgasını vurdu. Virüsün mutasyona uğradığını keşfeden bilim insanları yeni virüs Hastalık X ile beraber şaşkınlık içindeler.

hastalik-x

Hastalık X için uygulanan tedavilerin hiç biri işe yaramazken köylüler birer birer hayata gözlerini yumuyor.Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), 2018’de yaptığı açıklamayla kulağa korkutucu gelen ‘Hastalık X’i öncelikli hastalık listesine eklediğini duyurmuştu. Bazıları koronavirüsün Hastalık X olduğuna inansa da asıl cevap Doğu Afrika’da olabilir.

Keşfedilmiş değil varsayımsal bir tehdit olan bu yeni hastalık konusunda açıklama yapan DSÖ danışmanlarından John-Arne Rottingen “Tarih bize bir sonraki büyük salgının büyük olasılıkla daha önce görmediğimiz bir şey olacağını söylüyor” demişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu