Dünya

Filipinler’de 5 yıldır kafeste yaşayan bayan

Filipinler’de yaşayan ve ruhsal rahatsızlığı bulunan 29 yaşındaki Bebe isimli bayan, 5 yıldır kafeste yaşıyor.

Lokal medyanın haberine nazaran, Bebe’in 2014’te depresyon teşhisi konulmadan evvel bir dükkanda çalıştığı ve ailesi tarafından kafese kapatıldığı öğrenildi.

“İLAÇLARINI KARŞILAYAMADILAR”

Filipin medyası; genç bayanın tedavisi için ilaç masaraflarını artması nedeniyle ailesi tarafından kafese kapatıldığını, ikinci kere depresoyona girdiğini, halüsinasyon gördüğünü ve etrafına karşı hırçınlaştığını yazdı.

Aileye yakın isimlerden Glyzel Bullos, Bebe’in şiddetli ataklar yaşadığını belirterek “Bu makus bir durum lakin, nedeni ailesinin Bebe’nin tedavisi için gerekli ilaçları karşılayamadığı için bu yolu izledi. Bebe’nin güvenliği için kafese kilitlendi” dedi.

“BU ACI GÖRÜNÜM ONUN GÜVENLİĞİ İÇİN”

Bullos, ailesinin Bebe’yi daima alışılmadık yerlerde bulduğunu, meskenden kaçtığını belirterek, “Bu acı görüntü Bebe’nin güvenliği için” diye konuştu.

KIYAFETLERİNİ YEDİĞİ İÇİN ÇUVAL GİYDİRDİLER

Yetkililerden Bebe için yardım bekleyen aile, genç bayanın durumunu toplumsal medyadan paylaştı. Görüntüde genç kızın çuval giydiği görülürken, aile bu durumu “Kızımız yiyeceklerini yemeye çalıştığı için devayı çuval giydirmekte bulduk.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu