Dünya

Donald Trump: Bütün dünya bize gülüyor

Geçtiğimiz sene çalkantılı bir seçim vakti yaşan ABD’de Joe Biden, Donald Trump karşısında kazanarak yeni ABD Lideri olmuştu.

Seçimin akabinde birçok mecrada seçimin şaibeli olduğunu lisana getiren Trump, 8 Ocak tarihinde Kongre Baskını esnadında yaptığı konuşma ile dünya gündemine oturmuştu.

BİDEN’IN, ABD TARİHİNİN EN MAHARETSİZ LİDERİ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

Biden’ın başkanlık koltuğuna oturmasından bu yana siyasetlerini tenkit yağmuruna tutan Trump, “”Biden ülkemizin önderi olmak için maharetsiz ve yetersiz bir insan. Biden idaresi herkese nasıl birlik olunmasını istediğini anlatıyor lakin kendileri kapsayıcı değil. Biden idaresi epey bölücü ve kendisi ABD tarihinin en maharetsiz başkanı” sözlerini kullanmıştı.

“ÜLKEMİZ REZİL OLMUŞ DURUMDA”

Trump bu sefer sert tenkitlerine bir yenisini daha ekledi. ABD’nin gün geçtikçe paha kaybetmeye başladığını vurgulayan Trump, “Ülkemiz rezil olmuş durumda. Bütün dünya bize gülüyor” dedi.

Kendisini tekrar aday olmaktan alıkoyacak şeyin ne olduğunun sorulması üzerine Trump, “Hiç beklemiyorum fakat hekimimden berbat haber verecek bir telefon alırsam o vakit aday olmam. Bunlar Rab’dan gelen şeyler lakin ben kendimi çok güzel hissediyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu