Dünya

Çekya ‘da apansız aracın önüne atlayan şahıs, kalkıp yoluna devam etti

Çekya’nın Ostrava kentinin Zbreh bölgesindeki Vkovick caddesinde kaldırımda yürüyen bir adam birdenbire seyir halindeki bir aracın önüne atladı. Yere düşen adam hiçbir şey olmamış üzere yerden kalkarak yürümeye devam etti. Şahsı, aracın önüne atlaması ile ani fren yapan araç şoförü ise hafif yaralanırken araçta maddi hasar meydana geldi.

“AKIL SIHHATİ YERİNDE OLMAYABİLİR”

Ostrava Polis Sözcüsü Eva Michalkov yaptığı açıklamada, “Kamera kayıtlarından elde ettiğimiz manzaralar ile şahsın kim olduğunu araştırıyoruz. Bu durum tam olarak bir intihar teşebbüsü üzere durmuyor. Tahminen de akıl sıhhati yerinde olmayan birisidir. Elbette her şeyi şahsa ulaştıktan sonra öğreneceğiz. Yaptığımız incelemelerde araç şoföründe hafif sıyrıklar var. Araçta ise yaklaşık 50 bin kronluk (yaklaşık 2 bin Euro) maddi hasar meydana gelmiş durumda. Şahıs diğerinin canını tehlikeye atmak ve oburunun malına ziyan vermek cürümlerinden mahkemeye çıkacak” dedi.

ÇEKYA’DA TRAFİK KAZALARI

Çekya İstatistik Enstitüsü’nün datalarına nazaran, Çekya’da 2020 yılında 94 bin 794 trafik kazası gerçekleşirken bu kazalarda 460 kişi hayatını kaybetti.

Kazalarda 20 bin 880 hafif ve orta yaralanma yaşanırken bin 807 kişi de ağır yaralı olarak hastanelere kaldırıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu