Dünya

Boris Johnson’ın danışmanının istifa kararında Carrie Symonds savı

İngiltere’de Downing Sokağı 10 Numara’daki Başbakanlık Konutu, güç çabasına sahne oluyor.

Boris Johnson’ın en yakın yardımcılarından biri olan Bağlantı Yöneticisi Lee Cain, Downing’deki iç gerginlik haberleri üzerine istifa kararı aldı.

ÖZEL KALEMLİK TEKLİFİNE KARŞIN AYRILIYOR

Uzun yıllardır Başbakan Johnson ile birlikte çalışan Cain, yaptığı açıklamada, 10 Numara’da özel kalem rolü teklif edilmesine karşın aralık ayında misyonundan ayrılacağını söyledi.

Cain’in ayrılma kararı, Johnson’ın başdanışmanı ve Brexit sürecinde Cain ile birlikte misyon yapan Dominic Cummings’in geleceği hakkında spekülasyonlara yol açtı.

Dominic Cummings ve Lee Cain

İNGİLTERE’Yİ KARIŞTIRAN DEDİKODU

Bahsin ayrıntılarını aktaran BBC News, “Yakın müttefikinin ayrılmasına karşın, Cummings şimdilik kalacak.” bilgisini paylaştı.

Lee Cain’in Başbakan’ın özel kalemi olabileceği haberi, birtakım milletvekilleri, bakanlar ve hükümetteki öteki bireyler ortasında şaşkınlığa yol açtığı kaydedildi.

BAŞBAKAN JOHNSON’IN NİŞANLISI KARŞI ÇIKTI

Muhafazakar Parti’den bir kaynağın, Boris Johnson’ın nişanlısı Carrie Symonds’ın, Cain için düşünülen yeni misyona ait kuşkuları olduğu ve bu plana karşı çıktığı belirtildi.

Kendisine davranılma biçiminden rahatsız olduğu ifade edilen Cain’in yerine Başbakan Johnson’ın sözcüsü James Slack’in getirileceği aktarıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu