Dünya

Almanya’da Irkçı Saldırı

Almanya’da Irkçı Saldırı.  Frankfurt kenti yakınlarındaki Hanau’da yerel saatle 22.00’da, Heumarkt ve Kurt Schumacher caddeleri üzerindeki iki ayrı kafede gerçekleşti. Hanau’da 11 ölü. Saldırgan nargile kafeye saldırıda bulundu. Anadolu ajansının raporuna göre 5′ Türk 6 kişi yabancı uyruklu bu nargile cafede hayatını kaybetti.

Almanya’da Irkçı Saldırı 11 kişi öldü

Almanya’nın Hanau şehrinde bir zanlı, sebebi bilinmezsizin bir nargile cafeye saldırarak 11 kişiyi öldürdü. Anadolu ajansı muhabirlerinin yaptığı araştırmada saldırının olduğu cafede 5’i Türk 11 kişi hayatını kaybetti. Almanya başbakanı Merkel haberi doğruladı. Saldırının neden yapıldığı hakkında hiçbir bilgi yok fakat olay tüm ayrıntılarıyla incelemeye alındı.

Annesini de Vurdu İntihar Etti

Saldırgan Tobias R. saldırı sonrası annesini de vurarak intihar etti. 5’i Türk olmakla beraber 9 kişinin öldüğü bu saldırıda bu şekilde toplam ölen sayısı 11’e yükselmiş oldu. Ayrıca yapılan araştırmada Tobias R. bu saldırıyı Youtube’ye de yüklediği öğrenildi.Olay Yeri inceleme ekiplerinin araştırmaları devam ediyor…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu