Dünya

ABD’de bir hemşire, 4 hastayı hava enjekte ederek öldürdü

ABD’nin Teksas eyaletinde bulunan Christus Mother Frances Hastanesinde hemşire olan 37 yaşındaki William Davis’in, kalp ameliyatı geçiren 4 hastayı hava enjekte ederek taammüden öldürdüğü belirlendi.

İDAM CEZASI İSTENİYOR

Salı günü heyet karşısına çıkan Davis için bir heyet tarafından idam cezası isteniyor. Savcılar tarafından “insanları öldürmekten zevk alan” katil olarak nitelendirilen Davis’in Haziran 2017 ve Ocak 2018 tarihleri ortasında 7 kişiyi gaye aldığını ortaya çıktı. Akınların yaşandığı Christus Mother Frances Hastanesindeki yetkililer, heyetin vereceği kararın ziyan gören bireylerin acılarını dindireceklerini umut ettiklerini söyledi.

AVUKATINA NAZARAN KANIT YOK

Duruşmada konuşan Davis’in avukatı Philip Hayes ise, argümanları reddederken rastgele bir kanıtın bulunmadığını ve Davis’in hastanede günah keçisi ilan edildiğini savundu.

HASTALARA HAVA ENJEKTE ETTİ

Öldürülen 47 ve 74 yaşlarındaki iki erkeğin vefatları araştırılırken, hastaların atar damarlarına enjekte edilen hava sonrası “nöbet gibisi semptomlar” göstererek beyin ölümlerinin gerçekleştiği öğrenildi. Yapılan araştırma sonrası, Davis tarafından öldürülen 4 erkeğin başarılı ameliyatlar geçirdiği ve hekimlerinin bu nedenle hayatlarını nasıl kaybettiklerini anlamadıkları da ortaya çıktı. Durumları ağırlaşan hastalara bilgisayarlı tomografi çeken hekimler, hastaların beyinlerinde hava olduğunu görünce zıt bir durum olduğunu fark etti.

ENJEKSİYONDAN 3 DAKİKA SONRA ÖLDÜLER

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Tabip William Yarbrough, meslek hayatında bu türlü bir durumla karşılaşmadığını heyete belirtti. Yargılama devam ederken söz veren güvenlik vazifelileri de Davis’in hastaların odasına girdikten sonra kalp monitörlerinin alarm verdiğini ve hastaların enjeksiyon sonrası 3 dakika içinde hayatlarını kaybettiklerini aktardı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu