BilimDünyaOtomobil

Tesla CEO’sundan Teslaya Hakaret

Tesla’nın kurulmasına vesile olan Martin Eberhard, bugün yaptığı açıklamada tam otonom araçların anlamsız olduğunu ve arabaların telefon gibi olmaması gerektiğini söyledi.

Son yıllarda otomotiv sektöründe elektrikli ve sürücüsüz araçlarla adından söz ettiren Tesla, popülaritesi nedeniyle birçok markayı elektrikli ve sürücüsüz araçlara yatırım yapmaya yöneltti. Birçok sektör oyuncusu otonom araçları devrim niteliğinde olarak adlandırırken, diğerleri değil.
Elon Musk’ın ‘si ile Tesla’nın kurulmasına vesile olan Martin Eberhard, bugün yaptığı duyuru ile sürücüsüz araçları adeta alt üst etti.

Tesla’nın ‘sinin geliştirilmesinde tartışmasız en büyük rolü oynayanlardan biri olan ancak 2007’de Elon Musk tarafından şirketten atılan Martin Eberhard, markaların uzun süre elektrikli araç üretmeye odaklanması gerektiğini söyledi, “küçük şeyler” değil. “Otomatik pilot olarak.Eberhard, sürücü asistanları gibi yarı otonom sistemleri desteklediklerini ve yaygınlaştırılması gerektiğini söylerken, tam otonom sürüş sunan araçlar hem tehlikeli hem de göründüğü kadar önemli değil.
Tesla’nın araç içi bilgi-eğlence sisteminin işlevselliğini ve uzaktan güncellemeyi de eleştiren Martin Eberhard, arabaların akıllı telefona dönüşmesi gerekmiyor, sadece iyi araba olması gerektiğini söyledi. “iPhone’um her güncelleme aldığında, genellikle aptalca hatalar oluyor. Böcekler tehlike  demektir. Sosyal medyadaki birçok Tesla kullanıcısı, sistemin tehlikeleri hakkında konuşan Eberhard ile aynı fikirde: “Dün kullandığım arabanın bir gecede sorunsuz bir şekilde
ölüm makinesine dönüşen bir yükseltme ile gelmesini kesinlikle istemiyorum. . “

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu