Bilim

Restoranlara Çağrı

TÜRES Başkanı Ramazan Bingöl, Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından açıklanan Kredi Garanti Fonu (KGF) paketlerine teşekkür ederek, bu desteğin reel sektör için çok önemli olduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde yetkililerle görüştüklerini ve emeklilikte yaşa takılanların (EYT) kıdem tazminatlarının karşılanması için kredi talebinde bulunduklarını anlatan Bingöl, bu konuda KGF’nin yardımının sunulduğunu söyledi ve sektörü rahatlatan paket için teşekkür etti.

İşverenler. Bingöl, şebeke ve yerel marketlerdeki fiyat ve indirim promosyonlarının diğer sektörlerde de devam etmesi ve tüm şirketlerin enflasyonla mücadeleye destek vermesi gerektiğini vurguladı. Son dönemde birçok hammadde ve girdinin fiyatının düştüğünü, dolardaki oynaklığın hafiflediğini, akaryakıt fiyatlarının düştüğünü, elektrik fiyatlarına zam yapılmayacağının açıklandığını kaydeden Bingöl, “Bu nedenle
tüm restoran ve birahanelerden Ramazan ayına kadar fiyatları sabitlemelerini talep ediyor. Enflasyonla birlikte mücadele edelim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu